dom pelletu
dom pelletu
dom pelletu
dom pelletu

Pellet

Dom Pelletu posiada w swojej ofercie m.in. następujące pellety:

pellet barlinek
pellet power
pellet task

pellet dom pelletuPellet jest ekologicznym granulatem paliwowym wytwarzanym z biomasy drzewnej. Znakomicie spełnia on swoją rolę przy ogrzewaniu wszelkiego rodzaju pomieszczeń, zarówno mieszkalnych jak i przemysłowych (hale, magazyny, itd.).

Pellet z powodzeniem zastępuje „tradycyjną” konkurencję w postaci węgla, oleju opałowego czy chociażby gazu. Na rynku dostępnych jest co raz więcej kotłów przystosowanych do spalania pelletu, a wymiana kotła przystosowanego do spalania innego opału nie wymaga wymiany całej instalacji centralnego ogrzewania. Koszt takiej inwestycji zwraca się z reguły w ciągu kilku lat.

Pellet może być stosowany zarówno jako paliwo podstawowe, paliwo startowe jak i paliwo uzupełniające przy spalaniu innych paliw stałych (np. węgiel, ekogroszek, drewno).

Przy spalaniu pelletu emitowana jest ilość dwutlenku węgla równa ilości CO2 pochłanianego przez drzewo w czasie jego wzrostu. Oznacza to, że wykorzystując do ogrzewania pellet nie zwiększamy ilości CO2 w atmosferze – ilość emitowana podczas spalania pochłaniana jest przez rośliny uprawiane na cele energetyczne.

Pellet zalicza się do grona najefektywniejszych źródeł energii. Jedna tona pelletu jest w stanie zastąpić prawie 500 litrów oleju opałowego, prawie 600 m3 gazu ziemnego, ponad 400 litrów LPG oraz prawie tonę ekogroszku.

Niektóre z pozostałych korzyści wynikających z ogrzewania pelletem:

  • przy spalaniu pelletu powstaje bardzo mała ilość popiołu (maksymalnie do 0.5%),
  • powstały w procesie spalania pelletu popiół może być wykorzystywany jako nawóz,
  • pellet jest w pełni ekologiczny, więc nie zawiera żadnych substancji szkodliwych,
  • pellet nie wydziela nieprzyjemnych zapachów,
  • pellet nie jest alergenem (nie powoduje alergii),
  • pellet jest paliwem czystym, nie brudzi pomieszczeń jak chociażby drewno, węgiel czy miał.